توسعه متوازن با اجرای طرحهای فرهنگی در جنوب شهر قزوین محقق می شود

0 نظرات
1424
۱۳-تیر-۱۳۹۶

قزوین- شهردار قزوین گفت: توسعه متوازن با اجرای طرح های فرهنگی در جنوب شهر قزوین و تامین رفاه برای مردم محقق می شود.

مسعود نصرتی در مراسم افتتاح خانه فرهنگ شهیده رقیه رضایی در محله سنجیده قزوین گفت: با شعارمدیریت متحد شهری خوشبختانه همه مدیران در کنار ما هستند تا کارها جلو برود و با پیگیری های انجام شده خدمات موثری در حوزه های فرهنگی ارائه شده است.

وی افزود: با جدیت مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خانه های فرهنگ درمناطق جنوب شهر نیز در حال احداث است و امروز با افتتاح یک مرکز فرهنگی دیگر زمینه تامین اوقات فراغت ساکنان محله های جنوب شهر به نحو مطلوب فراهم شده است.

شهردار قزوین بیان کرد:با راه اندازی هر خانه فرهنگ زمینه اشتغال ۲۵ تا ۳۰ نفر فراهم می شود و قادریم چشم انداز ترسیم شده در سیاست های کلان مدیریت شهری در حوزه فرهنگ محقق کنیم.

وی اظهارداشت: در مناطق ۲ و ۳ شهرداری نسبت به توزیع متوازن امکانات جدی تر هستیم و برای نمونه در ده های گذشته در جنوب شهر مسجد نداشتیم و اگر مساجد محل ارائه خدمات فرهنگی بود مردم از این امکانات محروم بودند که با ایجاد مساجد توانستیم خلاء ها را پر کنیم.

شهردار قزوین یادآورشد: در این راستا ۲۵ قطعه زمین در مناطق ۲ و ۳ واگذار شد تا کارها با کمک بخش خصوصی پیش برود و توسعه متوازن محقق شود.

وی اضافه کرد: در محدوده سپه تعداد ۱۷ مسجد و در مولوی ۱۶ مسجد اما در منطقه دو شهرداری تعداد دو مسجد و منطقه ۳ فقط یک مسجد وجود داشت که این کمبود می توانست مشکل ساز باشد که آن را جبران کردیم.

نصرتی تصریح کرد: امروز با افتتاح خانه فرهنگ سنجیده(شهید رقیه رضایی) و واگذاری ۳۳ پروژه زمین بازی و ورزشی و افتتاح تقاطع های غیر هم سطح در منطقه جنوب تحول خوبی در زندگی مردم ایجاد می شود.

وی یادآورشد: ۱۹نوزدهمین تقاطع غیر هم سطح در استان امروز در قزوین افتتاح می شود و تنها تقاطع باقیمانده از این سری طرح ها تقاطع امام رضا(ع) است که به عنوان بزرگترین تقاطع غیرهم سطح استان تا پایان امسال زیر بار ترافیک قرار می گیرد.

باغستان را با جدیت حفظ می کنیم

شهردار قزوین گفت: بدلیل قرار گرفتن باغستان در محمدئده شهری در اجرای طرح های تقاطع غیر هم سطح و کمربندی با مشکلات جدی روبرو هستیم و در راستای صیانت از این باغستان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه اضافی بر ما تحمیل شد تا طرحی را برای بهبود ترافیک جنوب شهر اجرا کنیم.

وی گفت: با این ۲۰۰ میلیارد تومان قادر بودیم ۱۰۰ فرهنگ سرا و ۲۰۰ پارک محله احداث کنیم اما این اعتبار را در اجرای تقاطع امام رضا(ع) هزینه کردیم با افزایش ظرفیت ترافیکی بلوار جمهوری اسلامی تا ۲۰ سال اینده نیاز شهری را تامین کنیم.

نصرتی افزود: فاز دوم این پروژه در سفر ریاست جمهوری پیگیری شد تا اعتبار لازم تامین شودو امیدواریم بیستمین تقاطع تا پایان امسال در شهر قزوین افتتاح شده و به بهره برداری برسد و شاهد کاهش ترافیک درون شهری در منطقه جنوب شهر باشیم.

پروژه های فرهنگی به بخش خصوصی واگذار می شود

شهردار قزوین اظهارداشت: تمامی پروژه های فرهنگی شهرداری پس از احداث در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد تا مدیریت شود و هزینه های خدمات نیز با نظارت و تصویب شورای شهر تعیین و دریافت می شود.

نصرتی اظهارامیدواری کرد خانه فرهنگ رز هم در جنوب شهر قزوین در ماههای آینده آماده بهره برداری شود.

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
شهردار قزوین مسعود نصرتی خانه فرهنگ

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.