موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام در قزوین به بهره‌برداری می‌رسد

0 نظرات
1008
۱۶-خرداد-۱۳۹۶

مسعود نصرتی در مراسم نشست صمیمی با جانبازان قطع نخاعی، جانبازان شهرداری قزوین و خانواده‌های شهدای مدافع حرم که با حضور محمدی؛ نماینده مردم قزوین در مجلس و همتی، استاندار و جمعی از اعضای شورای شهر در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدالسلطنه برگزار شد، افزود: فاز نخست موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام قبل از محرم و صفر سال جاری در شهر قزوین به بهره‌برداری می‌رسد.

نصرتی به تشریح مراحل گرفتن مصوبه‌ احداث موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام در قزوین پرداخت و افزود:بنده این فرصت را مغتنم می‌شمارم زیرا معتقد هستم اگر این مصوبه را اجرا کنیم، می‌تواند تحول بسیار ارزشمند و سازنده در این شهر به وجود آورد.

وی اظهار کرد:شهرداری قزوین با چند سال برنامه‌ریزی، سخت‌کوشی و تلاش با اتحاد شورای اسلامی این شهر موفق شده که در حوزه بین‌المللی موفقیت‌های مطلوبی را کسب کند.

نصرتی با اشاره به اینکه قزوین برای شکوفایی شهری انتخاب و پایلوت جهانی شده است، تصریح کرد: سند این مهم تهیه و در مرداد ماه سال گذشته به تصویب رسیده است.

این مسئول یادآور شد: در تصویب این سند موفق شدیم احداث موزه تاریخ تمدن جهان اسلام را برای شهر قزوین مصوبه بگیریم که این شهر به خوبی معرفی شود.

شهردار قزوین بیان کرد: در خیابان شهید انصاری موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام در کنار ۱۱ اثر تاریخی دیگر قرار می‌گیرد و منابع مالی آن هم از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی تأمین می‌شود.

نصرتی عنوان کرد: سنگ بنای موزه تاریخ و تمدن جهان اسلام از دو ماه پیش گذاشته شده و در تالار این موزه دو دفتر سازمان بین‌الملل مستقر می‌شود.

وی با بیان اینکه این موزه پل ارتباطی ایران با کشورهای جهان اسلام است، مطرح کرد: این جایگاه ارزشمند است زیرا نخستین بار بوده که در شهر شهیدپرور قزوین دایر می‌شود.

شهردار قزوین افزود:تحقق این مهم موجب تولید درآمد پایدار، توسعه صنعت گردشگری و فضایی مناسب برای کسب و  کار و اشتغال می‌شود.

نصرتی خاطرنشان کرد:برای تحقق این هدف بزرگ روزها و شب‌ها زحمت کشیده شده و به دقت بررسی و برنامه‌ریزی شده تا قزوین فارغ از آن تاریخ پرافتخار، جایگاه منتخب بین‌المللی به دست آورد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد:این انتخابات مهم است و هر فردی با دادن رأی خود می‌تواند در سرنوشت کشور تأثیرگذار باشد.

شهردار قزوین عنوان کرد: همه قشرهای مختلف مردم باید حضور آگاهانه و هوشیارانه در انتخابات داشته باشند و با بصیرت و آگاهی کاندیدای مورد نظر را انتخاب کنند تا بتوانند سرنوشت چهار سال کشور را به فرد اصلح بسپارند.

نصرتی به انتخابات شورای اسلامی شهر قزوین اشاره کرد و گفت: تصمیم‌های خوبی در راستای توسعه شهری در این شورا اتخاذ می‌شود به همین دلیل باید کاندیداهای اصلح وارد صحن شورای شوند تا بتوانند در راستای اهداف موردنظر نقش مؤثری را ایفا کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، گفت:نامگذاری امسال و سال‌های گذشته معنادار بوده و در راستای توسعه کشور است.

شهردار قزوین با اشاره به انتخابات پیش رو ادامه داد:: گاهی ممکن است یک مدیریت درست به مدت چهار ساله، کشور را ۴۰ سال رو به جلو ببرد و بسیاری از مشکلات آن را برطرف کند.

گفتنی است، در این مراسم برنامه‌های مختلف همانند اجرای مولودی‌خوانی و سخنرانی با حضور جانبازان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد. همچنین در این مراسم، محمد صالحی، جانباز ۷۰ درصد به بیان خاطرات خود پرداخت و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

در پایان مراسم مسئولان حاضر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خانواده شهدای مدافع حرم  و رشادت‌ها و ایثارگری‌های جانبازان سرافراز  تجلیل کردند.

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
شهردار قزوین قزوین نصرتی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.